Masér terapeut - Funkční anatomie - Holistic Massage Therapy

Kurz Funkční anatomie – Masér terapeut / Holistic Massage Therapy - kurz je zaměřený na ucelené proniknutí do všech zákoutí anatomie pohybového aparátu, jak se jej učí studenti lékařských fakult. Ke každé svalové skupině budou objasněny různorodé syndromy a svalové dysbalance, bolestivé body (Trigger pointy aj.), funkční body z tlakových masáží a jejich přesná lokalizace. Tento kurz podává účastníkům komplexní pohled na funkční anatomii PA, nervových drah a techniky používané při řešení problémů s pohybovým aparátem z pohledu manuálních technik. Vše doplněné o zdravotní cviky na probírané anatomické oblasti. Cílem kurzu je výrazné posunutí znalostí a praktických dovedností na špičkovou úroveň. Techniky jsou inspirováné mezinárodní úrovní zahraničních masérských škol. Důraz je brán na komplexnost a holistický přístup - Holistic Massage Therapy. Kurz obsahuje také mnoho užitečných přírodních přístupů k pohybovému aparátu (fytoterapie, psychosomatika). Značná výhoda tohoto semestrálního kurzu je, že nemusíte absolvovat řadu kurzů, ale jeden ucelený, kde se Vám vše propojí. 

  • Anatomie prakticky a záživně – budeme vše palpovat (pohmatem vyšetřovat a lokalizovat), budou demonstrovány anatomická videa objasňující funkce svalu, kloubů, vazů aj.
  • Základy kineziologie - testování svalů.
  • U každé oblasti si ukážeme různorodé obtíže pohybového aparátu a jejich vznik a prevenci.
  • Praktické procvičování technik – po probrané anatomické oblasti těla se pustíme do praktického vyhledávání funkčních bodů a technik. 
  • Propojení s alternativními technikami čínské Tuiny, přístupu fytoterapie, zdravého cvičení a jógy.
  • Kurz Vás naučí řešit většinu zásadních problémů s pohyb. aparátem a zajistí vám vyšší spektrum spokojených klientů. Budete umět poradit cviky a navrhnout prevenci při řadě obtíží nebo napomoci při regeneraci sportovců.
  • V rámci ucelených technik se navíc naučíte Dornovu metodu, Mobilizace, pasivní pohyby a strečing, celou škálu hmatu a technik pro různé obtíže. Tyto zvládnuté techniky budou vypsané na certifikátu. 
  • Posilování stabilizačního systému - různé přístupy cviků, pro podporu stability páteře.
  • Svalové řetězce.
  • Zásady psychosomatiky.
Další informace:
Skupinka nebo individuální intenzivní verze.

Skupina: Cena - 9900 Kč. Doba: Semestrální kurz , (7 intenzivních soustředění- praktických seminářů):

1. 24.2. 2018. 
2. 10.3. 2018
3. 7.4. 2018
4. 21.4. 2018
5. 5.5. 2018
6. 19.5. 2018
7. 26.5. 2018
V ceně skripta a certifikát o absolvování i v Aj pro mezinárodní použití. Na certifikátu jsou vypsané techniky, které budete umět.
 
Intenzivní individuální verze: 1-2 studenti cena je stanovena dle náročnosti stanovení termínů.
 

Vhodné pro maséry, trenéry, cvičitelé, kteří se chtějí posunout ve svém umu a znalostech. Samozřejmě je vítána široká veřejnost pokud chce pomáhat sobě nebo svému okolí.

Kurz vede Bc. Libor Koutný, lektor postgraduálních kurzů.

Podívat se na seznam ostatních kurzů.

 

Chcete se přihlásit nebo info? Masér terapeut